Pokaż to czego nie ma

Object Work – czyli niewidzialne rekwizyty i elementy scenografii

Zaletą braku rekwizytów w większości spektakli improwizowanych jest to, że możemy wykreować dowolny przedmiot i zrobić z nim dowolną rzecz. Możemy taki obiekt zmienić, zaczarować, zjeść, transformować czy rzucić. To daje nam nieskończenie wiele kreatywnych możliwości.

Kreowanie niewidzialnych rekwizytów ma kilka funkcji. Dodaje więcej teatralności, prawdy w scenie, daje większy fokus na otoaczającą bohaterów spektaklu rzeczywistość i daje przestrzeń na ciszę.

Precyzyjne pokazywanie niewidocznych obiektów pomaga nam zwolnić, a publiczności i naszym partnerom zobaczyć przestrzeń i dostrzec emocje. Im lepiej opanujemy „Object Work” tym bardziej teatralny staje się nasz spektakl i tym większe robi wrażenie na publiczności. Dodatkowo precyzyjny „object work” jest też dla improwizatora niesamowitym źródłem inspiracji i zaskakujących odkryć.

Pomimo, że na co dzień używamy wielu przedmiotów, okazuje się, że na scenie odtworzenie naturalnego ruchu jest trudniejsze niż mogłoby się zdawać. Na tym warsztatcie będziemy ćwiczyć techniki, które rozwiną Wasze umiejętności kreowania obiektów i przestrzeni. Nabyte umiejętności wykorzystamy do stworzenia ciekawszych postaci i scen, by nadać postaciom charakteru, emocji i osobowości, a scenom realności, teatralności i szczegółów.

POZIOM: Dla każdego.

(ang. object work – w improwizacji jest to kreowanie obiektów i elementów scenowgrafii m.in. za pomocą technik zaczerpniętych z pantomimy.)