Improwizacja dla Aktorów

Warsztaty z Improwizacji dla aktorów, to warsztaty, które mają za zadanie wzmocnić umiejętności improwizacji i pracę bez scenariusza i pomocy reżysera. Dzięki metodom wykorzystywanym przez improwizatorów aktorzy nabierają pewności siebie w samodzielnej pracy, uczą się słuchać i reagować na to co dzieje się „tu i teraz„.

Celem tego warsztatu jest zarówno zwiększenie umiejętności aktorskich opartych o prawdę w scenie, radzenie sobie w niespodziewanych sytuacjach, jak i twrzorzenie scen i spektaklu metodami improwizacji teatralnej.

Na tym warsztacie korzystam m.in. z metod bazujących na filozofii Anne Bogart, Violi Spolin, Keitha Johnstona, Sanforda Meisnera i wiedzy zdobytej od wielu (ponad setki) nauczycieli improwizacji, aktorów, klaunów, mimów i choreografów, od których uczyłam się w mojej ponad 11 letniej praktyce w kraju i za granicą.

POZIOM: Dla każdego, kto ma styczność ze sceną i chce wzmocnić swoje aktorskie umiejętności, sceniczną spontaniczność i elastyczność w sytuacjach bez scenariusza.