MINI IMPROV Jams as a tool of improvement!

The more partners you play with the more growth

ENG (Po polsku poniżej)

Yesterday was the first edition of a Mini Improv Jam. MINI IMPROV JAM is a meeting for everyone, regardless of improv experience level. The idea of it is to meet and practice. I organized the event because I believe that the more we play with others and the more partners we play with, the better we become and our experience grows.

So although we have some nice improv jams in Warsaw, there are a lot of people willing to play on them and there is not much stage time to play a longer duo scene and also most often, on these jams games are played. The assumption of our meetings on the MINI JAMS is to play as many scenes as possible and learn through practice. This jam has limited number of participants to 12, to provide better experience to participants.

If you want to jam with us jojn the Warsaw facebook group and stay informed:
https://www.facebook.com/groups/655352639494940


#moniaimpro #MoniaTeachesImprov #MonikaOzdarskaImpro #impro #improv #minijam #MiniImprovJam

PL

Im więcej grasz tym lepszym się stajesz!

Wczoraj odbyła się pierwsza edycja Mini Improv Jam. MINI IMPROV JAM to spotkanie dla każdego, niezależnie od poziomu doświadczenia w improwizacji. Ideą tego dżemu, który organizuję, jest spotkanie by ćwiczyć. Im więcej gramy z innymi tym bardziej rośnie nasze doświadczenie i stajemy się lepszymi improwizatorami.

Pomimo, że mamy w Warszawie kilka fajnych dżemów impro, to na wszystkich jest bardzo dużo chętnych i mało czasu do pogrania. Najczęściej też gra się gry a założeniem naszych Mini Dżemów jest granie scen w jak największej ilości i nauka przez praktykę. Ten dżem jest tylko dla 12 osób po to aby dać jak najlepszą platformę do rozwoju.

Dlatego jeśli interesuje Cię praktyka i tego typu sposób na rozwój, to dołącz do grupy na fejsbuku i śledź wydarzenia:
https://www.facebook.com/groups/655352639494940