Storytelling dla Biznesu

Fakty opowiadają, historie sprzedają

Ludzie mogą zapomnieć o czym mówiłeś, ale nigdy nie zapomną jak się czuli w trakcie twojej przemowy.

(Cytat często przypisywany Carlowi Buechnerowi)

O czym mówić by Cię słuchano z zaangażowaniem?

Od zarania dziejów opowiadanie historii łączyło ludzi i budowało więzi. Dobrze opowiedziana historia wpływa na słuchacza i w nim pozostaje. Storytelling wykorzystywany jest w dzisiejszych czasach przez firmy jako narzędzie do budowania wizerunku marki. Używają go politycy i mówcy. Historia opowiadana w mediach ma konkretny cel – ma zaangażować słuchacza, wywrzeć wrażenie, budować wizerunek firmy, budować długotrwale relacje z klientami. 

Chcemy mówić tak aby nas słuchano. Dzięki temu warsztatowi uczestnicy nauczą się opowiadać ciekawie i z zaangażowaniem, by móc przyciągnąć słuchaczy, sprzedać produkt lub wypaść świetnie na spotkaniu lub prezentacji.

Każdy wie, że historia ma początek, rozwinięcie i koniec. Ale też powszechnie wiadomo, że opowiedzenie ciekawej historii jest trochę bardziej wymagające. Storytelling (ang.), czyli opowiadanie historii, jest znanym i coraz powszechniej używanym narzędziem do kreowania przemówień politycznych lub budowania przekazów handlowych mającym na celu zaangażowanie słuchaczy i budowania bliskich relacji. Jeśli mowa poruszy słuchacza to łatwiej będzie go uczyć, zdobyć jego zaangażowanie, lojalność i zaufanie. 

O warsztacie:

Na szkoleniu uczestnicy:

• poznają zarys historii konstruowania opowieści czyli od „Poetyki” Arystotelesa do hitów Hollywood
• poznają podstawowe elementy dobrze zbudowanej historii
• dowiedzą się jakie elementy historii i dlaczego budzą największe emocje
• zapoznają się z konstrukcją historii nazywaną „podróżą bohatera” i dowiedzą się jakie są jej elementy i jak można ją wykorzystać w biznesie
• nauczą się opowiadać interesujące i poruszające historie tak by publiczność słuchała z zaangażowaniem

Szkolenie to, oparte na wiedzy z zakresu pisania scenariuszy i metodach Improwizacji Teatralnej, której podwaliną jest opowiadanie historii i oddziaływanie na widza. W unikalny, inspirujący, zabawny ale bardzo praktyczny i szybki sposób uczy budowania historii i wypowiedzi, które uwiodą i poruszą słuchacza.

…a wszystko to w przyjaznej, kreatywnej, wspierającej atmosferze i poprzez zabawę.

Zapraszam do współpracy!