Maluj PRZESTRZEŃ

Przestrzeń i SCENA – czyli jak wykorzystać pełny potencjał sceny

Wszyscy chcemy aby nasz improwizowany występ był postrzegany jako spektakl teatralny, ale bardzo często kończymy jako rozmawiające postaci oddalone od siebie o 1 metr i stojące lub siedzące na środku sceny w podobnej pozycji. A przecież scena to przestrzeń, na której dzieje się akt twórczy. Jest miejscem gdzie może zdarzyć się wszystko. Niezależnie, czy to w ogromnym teatrze czy mniejszym klubie, jest trzywymiarowa i warto korzystać z jej całej powierzchni, a nawet wyjść poza nią.

Każda odległość pomiędzy postaciami, pozycja i konfiguracja na scenie daje nam inny kontekst. Za pomocą samej tylko odległości możemy w scenie uzyskać atmosferę intymności lub oddalenia. Dzięki świadomości przestrzeni możemy łatwiej znaleźć inspirację o czym jest scena i odnaleźć głębię w relacji.

Ten warsztat został stworzony po to, aby dać Ci inspirację, narzędzia i eksplorację, które wzbogacą Twoje spektakle i uczynią je teatralnymi i ciekawszymi do oglądania i grania. Nauczysz się dostrzegać „wagę” i „ciepłotę” sceny. Korzystając z nowych narzędzi, zainspirujesz siebie i swoich scenicznych partnerów, wyjdziesz poza schemat i dzięki temu znajdziesz więcej przyjemności w graniu, a Twój spektakl nabierze więcej cech teatralnego spektaklu. Kuszące, prawda?

POZIOM: Dla każdego z doświadczeniem grania scen.